„Tesla Radio Festival“ prvi je veliki događaj kojim započinjemo obilježavanje 250. obljetnice Gimnazije Karlovac. Dvodnevni glazbeni festival, poklon gimnazijalaca svome gradu i Hrvatskoj, sastavni je dio ovogodišnje proslave dana grada Karlovca, a održat će se 24. i 25. lipnja 2016. na velikoj (open air) pozornici u središtu grada – u parku i šancu.

Festival je primarno usmjeren na “nezavisnu scenu” pa će se na njemu predstaviti najbolji mladi lokalni glazbenici te mladi i kreativni glazbeni projekti/izvođači iz Hrvatske i regije koji imaju potencijale za ostvarivanje značajnijeg međunarodnog uspjeha. Radi se o kvalitetnim i zanimljivim umjetničkim ostvarenjima koja su na tragu samog imena festivala – cilj je promicanje novog, inventivnog i kreativnog.

Gimnazijski jubilej i Festival daleko nadilaze okvire našega grada i Hrvatske pa očekujemo velik broj gostiju iz Zagreba, Rijeke i drugih dijelova Hrvatske te Slovenije. Ulaz na Festival bit će slobodan.

Ravnatelj Gimnazije Karlovac

Damir Mandić, dipl.teol.

Skip to content