Koje voće i povrće jedemo u zimi da bi imali snažni imunitet, koje voće nam zasladi usta u ljeti i zamaže prstiće i obraze, zbog kojeg povrća smo snažni Kao Hulk, zašto je Popaj jeo puno špinata, zašto su nam važni vitamini?

Na sva ta pitanja odgovore su doznala djeca vrtića Novi centar, Notice 2 i Nitice 1, putem memori kartica, puzli i slika voća i povrća koje je trebalo smjestiti u kutije koje su predstavljale određena godišnja doba te crteža voća i povrća koje je trebalo obojati. Radionice su pripremili i odradili učenici 3.c razreda, tehničari nutricionisti uz mentorstvo profesorice Monike Maričić. Svrha radionica je potaknuti djecu vrtićke dobi na svakodnevnu konzumaciju voća i povrća kroz igru, zabavu i druženje.

Više o radionicama pogledajte u našoj galeriji.