Udruga Ponos domovine u šk.godini 2013./2014. provodi istoimeni projekt u srednjim školama pod pokroviteljstvom predsjednika RH Ive Josipovića. Riječ o provjeri znanja srednjoškolaca u poznavanju svoje domovine; kulture, jezika, povijesti, zemljopisa te natjecanju u sportskim disciplinama sa svrhom promocije kretanja i zdravog načina života.

Eliminacijsko natjecanje putem interneta uz poznavanje CARNet AAI identiteta na rasporedu je:

6. ožujka u 12.00 sati – sudjeluju svi zainteresirani polaznici srednjih škola

13. ožujka u 12.00 sati – sudjeluje 100 najboljih natjecanja iz prvog kruga eliminacijskog natjecanja

Najbolji pojedinci s eliminacijskog natjecanja imaju pravo formirati tročlane ekipe te sudjelovati sa svojim profesorima – mentorima u polufinalnim natjecanjima:

5.travnja u 10.00 sati – Srednja škola Jure Kaštelan Omiš

12.travnja u 10.00 sati – Druga gimnazija Varaždin

Finalno natjecanje u kojem nastupa 8 najboljih ekipa s polufinalnih natjecanja na rasporedu je:

1.-3.svibnja – Hrvatsko vojno učilište Petar Zrinski u Zagrebu

Najbolje ekipe i njihove profesore očekuju vrijedne nagrade i plakete, prijem u Ured predsjednika RH i laskavi naziv Ponos domovine 2014. Ove će godine pokrovitelj nagraditi najboljeg pojedinca prigodnim ručnim satom, a u finalu ekipe će izrađivati i projektni zadatak. Više o svemu svi zainteresirani mogu saznati na web stranicama  www.ponosdomovine.hr ili www.azoo.hr

Skip to content