Projekt “Agropraktikum”

Ministarstvo poljoprivrede objavilo je 10.studenoga Javni poziv srednjim školama za dodjelu bespovratnih sredstava za promociju i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja u poljoprivredi.

Među 30 prijavljenih projekata iz cijele Hrvatske prošao je projekt „ Agropraktikum“ kojeg je prijavila naša škola.

Ministarstvo poljoprivrede je odobrilo bespovratni  iznos od 136.279,42 kuna u svrhu provedbe projekta „Agropraktikum“.

Veći dio sredstava biti će utrošen za kupnju novog traktora koji je neophodan za osnovnu i dopunsku obradu tla u školskom vrtu i za održavanje zelenih površina, malčiranje i košnju trave.

Ostatak sredstava utrošit će se u opremanje praktikuma novim instrumentima za potrebe obrazovanja učenika i stjecanja vještina iz područja vinarstva, tloznanstva i bilinogojstva.