Učenici Prirodoslovne škole Karlovac koji se obrazuju za zanimanje agroturistički tehničar pripremali su uz pomoć mentorice na vježbama iz predmeta Kuharstvo varivo od mahuna. Po prvi su puta shvatili smisao i značenje pojma  – agroturistički tehničar. To je, kao što znamo,  spoj poljoprivrede, ugostiteljstva i turizma, a  to znači proizvesti hranu na svom imanju, što su  oni i napravili na svojoj praktičnoj nastavi iz poljoprivrede u našem školskom vrtu. Ove godine uzgojene su mahune, mrkva, krumpir, luk, češnjak i rajčica.  Tijekom ljeta pobrali smo plodove mahuna, blanširali te zamrznuli. Isto tako i mrkvu, a krumpir, luk i češnjak pospremili smo u skladište. Rajčicu, ove godine sorte „Pelat“, pasirali smo te skuhali gusti umak i također ga zamrznuli.

Na fotografijama  vidimo guljenje i rezanje krumpira na kockice, čišćenje i sjeckanje luka i češnjaka, odmrznute blanširane mahune, mrkvu te pire od rajčice. Gotovo varivo na kraju sata smo i degustirali.

Skip to content