Hrvatska akademska i istrazivacka mreza – CARNet objavljuje Javni poziv za iskaz interesa za sudjelovanje osnovnih i srednjih skola u pilot projektu “e-Skole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih skola”. Predmet i cilj poziva je odabir 140 skola koje ce se u razdoblju izmedju 2015-2017 ukljuciti u sve projekte aktivnosti pilot projekta e-Skole.
Cilj pilot projekta je uspostaviti sustav kojim ce se podici razina digitalne zrelosti hrvatskih skola, kroz razvoj digitalnih kompetencija nastavnog i nenastavnog osoblja, razvoj digitalnog sadrzaja, opremanje skola IKT opremom, provedbu potrebnih infrastrukturnih radova vezanih za pristup Internetu te kroz razvoj
usluga za transparentno poslovanje skola i kvalitetno upravljanje nastavnim procesom. Pilot projekt posluzit ce za testiranje organizacijskih, tehnoloskih i obrazovnih pretpostavki uvodjenja IKT-a u obrazovne procese, stoga ce skole ukljucene u pilot projekt biti u prilici prilagoditi nacine ucenja i poucavanja novom informatiziranom okolisu s ciljem uporabe suvremenih metoda i alata u nastavi, kao i
lakseg pracenja napredovanja ucenika. Korisnici projekta su osnovne i srednje skole na podrucju Republike
Hrvatske koje ce biti odabrane putem Javnog poziva. Od skola odabranih za ukljucivanje u Pilot projekt ocekuje se visoka
predanost projektu, spremnost nastavnog i nenastavnog osoblja na
trajno usavrsavanje, sudjelovanje u dugorocnim istrazivanjima o
koristenja IKT-a u nastavi i poslovanju te spremnost ravnatelja da
svojim zaposlenicima osigura optimalnu podrsku u provedbi zadataka
koje ovakva vrst cjelovitog projekta stavlja pred njih. Zauzvrat,
sudjelovanje u projektu omogucit ce skolama opremanje i rad s
najsuvremenijim tehnologijama. Rok za prijavu je 20. sijecnja 2015. Vise informacija o uvjetima i
kriterijima prijave mozete naci na nasim mreznim stranicama,
http://www.skole.hr/e-skole/prijava. Dodatne informacije o projektu
nalaze se na sljedecem linku:http://www.carnet.hr/e-skole.

Srdacan pozdrav,

Zvonimir Stanic
Ravnatelj
Hrvatska akademska i istrazivacka mreza – CARNet

Skip to content