Pozivaju se zainteresirani učenici da se uključe u realizaciju projekta „Srednjoškolci u Aleji hrvatskih branitelja“ .  Projekt provodi Udruga veterana satnije “Rebels”.Ovim projektom se želi učenicima srednjih škola približiti stradanje hrvatskih branitelja u Domovinskom ratu, ali i traume kroz koje prolaze.

Ideja je da se oslikavanjem ljudskih stopala odnosno koracima od rođenja, školovanja, mladosti, stvaranja obitelji pa sve do kraja života, prikaže jedan ljudski život koji će proći i kroz najgore iskustvo, a to je sudjelovanje u ratu.

Ovom projektu priključit će se i karlovački likovni umjetnici, sa kojima je već započeta dobra suradnja oslikavanjem stupova nadvožnjaka koji se nalaze neposredno uz prvi dio Aleje hrvatskih branitelja.

Boje koje će se koristiti ekološki su prihvatljive, s obzirom da su izrađene na bazi vode.

Oslikavanje će biti 19. svibnja 2018. sa početkom u 8.00 h.

Mjesto okupljanja je šetnica Dalmatinski prolaz odnosno prostor nekadašnjeg auto kampa na Rakovcu.

Zainteresirani učenici Prirodoslovne škole Karlovac trebaju se javiti svojim razrednicima.

Skip to content