CARNetov obrazovni portal eLektire, pet godina nakon pokretanja, dobiva novi i moderniji izgled. Od sada su funkcionalnosti eLektira još više prilagođene korisnicima s posebnim potrebama, a usluga je i tehnički znatno unaprijeđena. Isprobajte na adresi http://lektire.skole.hr/. Na portalu eLektire do sada je objavljeno oko 360 elektroničkih knjiga hrvatskih i stranih pisaca, 115 zvučnih zapisa te brojni drugi sadržaji (video, zanimljivosti…)

Cilj je projekta da u dogledno vrijeme na webu budu dostupne sve osnovnoškolske i srednjoškolske lektire, kako obvezne tako i neobvezne, te druga djela hrvatskih i stranih autora. Popularnost eLektira potvrđuje to što je u veljači 2015. zabilježen stotisućiti registrirani korisnik. Dostupnost književnih djela u ovom suvremenom obliku služi svim korisnicima CARNeta, a pogotovo učenicima koji se spremaju za državnu maturu.

Skip to content