O provedbi projekta energetske obnove Prirodoslovne škole Karlovac i prenamjeni prostora škole za Mješovitu industrijsko-obrtničku školu Karlovac 20. 11. 2018. održana je konferencija za medije.  Novinarima su se obratili  župan Karlovačke županije Damir Jelić, gradonačelnik Karlovca Damir Mandić, pomoćnik direktora REGEA-e Karlo Rajić i ravnatelj Prirodoslovne škole Nenad Klasan.

Ugovor o energetskoj obnovi zgrade Prirodoslovne škole Karlovac  potpisan je 16.10.2018. godine. Projekt je financiran sredstvima Europske unije kroz Operativni program „Konkurentnost i kohezija“ 2014. – 2020“ u iznosu od 4.940.348,45 kuna. Ukupna vrijednost projekta iznosi 8.560.073,05 kn, a preostali iznos sredstava čine vlastita sredstva korisnika, odnosno Prirodoslovne škole Karlovac.

S druge strane, iz proračuna Karlovačke županije za 2018. godinu izvršena su ulaganja (građevinski radovi i oprema) u Prirodoslovnu školu Karlovac za obnovu dijela učioničkog prostora i zbornice, te prenamijenu prostora Škole u praktikume za potrebe  MIOŠ-a.

Skip to content