Dana 05. i 06. prosinca 2016. učenici Prirodoslovne škole Karlovac  održat će predavanja i prikaze praktičnih radova iz područja veterine, poljoprivrede i prehrane  ostalim učenicima u školi. Aktivnosti će se odvijati u učionicama i laboratorijima škole.

Cilj aktivnosti je promocija strukovnih zanimanja kroz prezentacije stečenih znanja i vještina naših učenika tijekom obrazovanja. Predavanja i radionice će obuhvaćati:

– iz područja veterine: postavljanje zavoja , predavanje  o bjesnoći, sterilizaciji instrumenata, pripremi operacijskog polja i tijeku operacije i trihineloskopiji metodom umjetne probave.

– iz područja prehrane: nutritivna vrijednost  i kemijski sastav  batata te izolacija dna iz batata.

– iz područja poljoprivrede: izrada marmelade od batata, određivanje alkohola u vinu, upotreba refraktometra, karakteristike voćne presadnice, osobine sorata jabuka i prezentacija istraživačkih radova u poljoprivredi, izrađivanje šiba povodom Sv.Nikole, figura od gipsa, čestitki za Božić i malih cvjetnih aranžmana.

Skip to content