U svjetlu promocije i podizanju svijesti o zaštićenim hrvatskim proizvodima te obilježavanja Dana zaštićenih hrvatskih autohtonih proizvoda, učenici 3.C razreda uz mentorstvo prof. Maričić Monike izradili su plakat o Paškom siru, a učenica Mihaela Brđanin prezentaciju o Paškom siru.

Exif_JPEG_420

Zanima li Vas zašto su proizvodi zaštićeni te neke posebnost Paškog sira, pogledajte prezentaciju.

 

 

Prošlo polugodište, učenici su posjetili siranu Gligora koja proizvodi nadaleko poznati i nagrađivani sir – Paški sir.

Zanima li vas kako je izgledala posjeta sirani, pogledajte video u prilogu. A za kraj, degustacija. Mi smo sireve kušali u restoranu, u sklopu sirane Gligora 😊.

U obilježavanje se uključila i Hrvatska pošta, koja je izdala prigodnu seriju poštanskih marki pod nazivom „Hrvatski zaštićeni poljoprivredni i prehrambeni proizvodi“ s motivima hrvatskih zaštićenih proizvoda, na inicijativu Ministarstva poljoprivrede. Tako se može kupiti poštanska marke s motivima Paškog sira.

Skip to content